top of page

Siidist padjapüüri 13 kasulikku omadust

Heihei!

Nii tore, et sa oled taaskord jõudnud minu blogipostituseni!

Sel korral on mul plaanis sulle teada anda siidist padjapüüri 13 kasulikust omadusest ja miks just sina peaksid nüüd kohe meie käest tellima enda isikliku siidist padjapüüri.


Mina olen kogu elu maganud tavalise Jyskist ostetud padjapüüriga, mis on valmistatud enamus ajast puuvillast. Hommikuti ärgates olid mul juuksed tihtipeale nii pusas, et mul kulus vähemalt 10 minutit nende lahtiharutamiseks. Seepärast hakkasingi mingi hetk magama vaid punupatsiga, mis samuti öösel oli padja kiudude külge kinni jäänud ning patsi pooleldi lahti tõmmanud. Mina sain padjapüüri vahest aru alles siis, kui proovisin nädal aega siidist padjapüüril magada. Ja ma ütlen ausalt - see muutus oli drastiline!


Üldiselt ma olen uute asjade suhtes väga skeptiline, kuid ma olin nädal selle padjapüüriga ja ütleme nii, et sinna ta jäi. Ma tundsin, et see püür on justkui mulle loodud. Mu juuksed, mu näonahk, mu uni... see kõik oli nii palju parem! Aga kuidas? Sellest saad teada, kui loed edasi.

 

1. Silmnähtavalt vähem juuksepusasid

Nagu ma ka alguses mainisin, olid mu juuksed puuvillase padjaga hommikuti ärgates väga pusas, mille lahtiharutamiseks läks mul vähemalt 10 minutit. Isegi siis, kui õhtuti kammisin juukseid, panin juuksed punupatsi ning hommikul kammisin uuesti. Või noh.. proovisin kammida. Juuksuris käies mäletan, et juuksur mainis veel, et kas ma olen proovinud enda juukseid sirgendada või lokitada poole pea pealt, sest juuksed on kuidagi kahtlaselt pooleks läinud.. ma ei olnud selleks hetkeks oma juukseid kuumtöödelnud pea aasta. Selle ajaga olid ka mu enda juuksed silmnähtavalt kasvanud.

Uue padjapüüriga märkasin kohe esimesel hommikul ärgates, et mu juuksed on siledamad ja need paar pusa, mis juhtus olema, tulid lihtsalt näppudega läbi juuste tõmmates ära! See oli päriselt mul üks WOW efekt! Mu juuksed ei ole kõige taltsutavama iseloomuga (jah, mu juustel on oma iseloom) ja seepärast ma ei uskunud kohe ka siidist padjapüüri erilisusesse.


2. Vähendab juuste kahusust

Kuna loomulikult/naturaalselt on mu juuksetüüp pigem pikad lokkis juuksed. Teadagi on lokkis/suure lainega juukseid ka keerulisem hooldada. Jah, ega ka mina selles osas erand ei ole. Arvasin, et juuksed on kahused shampoonist. Kasutan pikemat aega juba Ice Cream for curls shampooni, palsamit ning juuksemaski ning ei ole jõudnud seda ära vahetada. Enne jõudsin püüri vahetuseni. Ja tõesti. Nagu esimeses punktis mainitud, et juuksed on kuidagi siledamad, läikivamad ja pehmemad, mida on kerge kammida ja hoiab kuidagi erinevalt. Kuidagi paremini.


3. Hoiab naha niisutatuna ja pehmena

Usun, et suuremal osal meist on nii oma hommiku- kui ka õhturutiin, kuhu kuulub ka näokreem. Tavalise padjapüüriga magades tundsin hommikuti, et pean esimese asjana kiirustama vannituppa, näo ära pesema ja kreemi peale panema, sest nahk oli väga kuiv. Mul on nahatüüpidest rääkides normaalne nahk, mõnest kohast rasusem (põsed, otsaesine), mõnest kuivem (põsesarnad, nina, lõug).


4. Ühtlustab jume

Minu näonahk on laiguline. Selles osas, et mul on kogu elu olnud näol - põsesarnadel, ninal ning lõual ebaühtlased tumedamad laigud ja valged väikesed punnikesed, mis on tasapisi ära hakanud kaduma. Kas sina teadsid, et siidil kui kangal on sama pH tase, mis inimese nahal? Seepärast suudab siid niivõrd palju head meie nahale ja juustele teha. See tähendab, et siidipadjal magamine ei häiri sinu loomulikku pH taset, mis võib viia ebaühtlase naha pigmentatsioonini ning põhjustada näol soovimatuid punnikesi.


5. Vähendab aknet

Kas teadsid, et selle punkti taga on tegelikult teadus? Et siid vähendab aknet ning hoiab seda eemal? Ei teadnud? Nüüd tead. Siid, täpsemalt siidist fiboriinisort on sõjaajal kasutatud tõhusaks haavade sidumiseks just tänu oma patogeenide kasvu pidurdavatele antibakteriaalsetele omadustele. Väide, et siidist padjapüürid võivad aidata aknet vähendada, põhineb tegelikult asjaolul, et kangas suudab takistada bakterite, peamiselt aknet tekitavate streptokokkide bakterite kasvu. Siidipadjal magades võid olla kindel, et vistrikud ei paljune ja aknevastased ravimid töötavad täpselt nii nagu peaksid.


6. Vähendab kortsusid

Siidist padjapüürid sobivad ideaalselt lennukis või ükskõik kus magamiseks, sest see ei tekita ärgates mingeid imelikke näokortsusid. Füüsikaliselt on roll rõhul naha kortsude tekkimisel, kuid siidikangas oma loodusliku pehmusega võib selle ümber muuta. Siid annab näole looduslikult pehme pehmenduse, mis samas toimib nagu mäluvaht ja ei tekita nahale survet. Minu elukaaslane ostis endale mäluvahust padja ning pani siidist padjapüüri ümber. Nüüd ta kannab seda patja igal pool kaasas, sest ta ei suuda enam ühegi teisega magada. Ma arvan, et lähen ka seda teed ning esimesel võimalusel tellin endale kohe ühe mäluvahuga padja. Või veelparem. Lasen SBP tiimil teha custom made hirsikestadest padja. Miks mitte?


7. Hingav ning laseb higil aurustuda

Kas sina oled üks nendest, kes une ajal meeletult higistab? Eriti, kui on mingid õudusunenäod? Sel juhul saate kõige paremat kasu just siidist padjapüüril magamisest. Miks? Kuidas? Selle põhjuseks on niiskust imavad omadused, mis võimaldavad sul üleöö higistamisest kuivana püsida. See tundub imelik, aga see on tõsi.


8. Vähendab juuste väljalangemist

Magamine kahjustab juukseid sageli rohkem kui kammimine. Selle põhjuseks on asjaolu, et me survestame oma pead magades sellili või külili. Kui magad näiteks puuvillast padjapüüril (millel on silmale mittenähtavad puuvillakiud) ning öösel sipled, rabeled, siis juuksekarv jääb puuvillakiu külge kinni, mis võib põhjustada karvade peanahast tõmbamise. Kui padjapüür on siidist, muutub ka ilmselgelt selle tekstuur siledamaks, mis omaette aitab vähendada purunemist ning isegi soodustada juuste pikemat ja tervislikumat kasvu.


9. Vähendab lamatisi/survehaavandeid

Haiglapatsientidel viidi läbi uuring, et mõista, mis võib põhjustada nende lamatisi. Suure tõenäosusega aitavad nende põhjustamisele kaasa voodipesu ja padjapüürid. Kuna siid on pehme ja sile, on seda soovitatav kasutada lamatiste raviks. Lamatised on väga levinud nende seas, kes kasutavad villaseid ja puuvillaseid voodipesu. Siidist padjapüüri valimisel ei teki sul valulikku und, mis võib mõjutada suhtumist kogu päevaks.


10. Aitab kuumahoogude korral

Kuumahood tekivad menopausi ajal enamasti naistel. Selle tõttu ei pruugi ventilatsiooni/soojustuse lihtsalt madalamale temperatuurile panemine toimida. Selle asemel võite valida magamise siidist padjapüüridel, mis aitab teil kogu öö jahedana tunda. Tegelikult soovitavad dermatoloogid magada täielikus siidipesas (padjapüür, tekk, lina), et vältida kogu kehal kuumahoogude teket. Samuti on siis võimalus siidil sinu keha aidata temperatuuri hoidmisega.


11. Hüpoallergeenne

Siidkangal on antibakteriaalne barjäär, mis pärsib hallitusseente ja lestade kasvu, mis omakorda võib teie naha ja hingamisteede tervisele kasulik olla. Mõned inimesed tunnevad allergiat tavaliste linaste kangaste suhtes - tekib astma ja igasugused allergiad lihtsalt voodipesu ja padjapüüridega kokku puutudes.

Kuna siid on hüpoallergeenne, võite olla kindel, et olete allergeenide ja võimalike haiguste eest kaitstud.


12. Aitab haavade paranemisel

Nagu ma varem mainisin, kuulub siid sõjaveteranide ja isegi tänapäevaste meedikute jaoks parimate haavamaterjalide hulka. Miks peaks aga sellega peatuma, kui saate siidisel padjapüüril magades aidata kaasa haavade paranemist näol?

Tänu pehmetele ja antibakteriaalsetele omadustele suudab siid teie näohaavu ja arme palju kiiremini tervendada.


13. Aitab ravida unetust

Kõige lõpuks aitavad siidist padjapüürid paremini magada. See peaks olema isegi veidi loogiline, kuna siidi seostatakse sageli luksushotellide ja magamistubadega.

Kuid selle taga on tõde - siid tekitab mugava une oma pehme puhkepinna ja nahale sileda tundega. Pakkudes vahendeid oma puhkuse nautimiseks, soodustavad siidist padjapüürid magamise kvaliteeti.Siidist padjapüüril ja voodipesu magamine meenutab sageli luksuslikku elamist. Kuid selle kasutamisel on tegelikult rohkem eeliseid kui see, mille nimel oleme nõus kauplema.

Ehkki padjapüürid võivad villa ja puuvillaga võrreldes olla veidi hinnalisemad, pakuvad siidist padjapüürid parema une, naha ja juuste tervist, mis väärivad kindlasti VIP-protseduuri, mida nad saavad.

Loodan, et see siidist padjapüüriga seotud eeliste loend inspireerib sind muutma oma padjapüüri valikut ja tervitama nende pakutavaid tervist parandavaid hüvesid.


Meie siidist patjade ja püüride kohta leiad infot siit: https://www.sleepingbeautypillow.com/e-poodJärgmisel korral räägime juba siidist patsikummidest!


-SBP


2,370 views0 comments
bottom of page