top of page

Kumb on Sinu juustele parem - siid vs satiin/satään?

Sinu juustele ning nahale on satiinist parem siid. Millest see võib tuleneda? Kas sellest, et siid on looduslik valguline kiud, mida saadakse siidiliblika vastse kookoni lahtikerimisel? Samas kui satiin on valmistatud õlist välja leotatud/tõmmatud polümeeridest ja millel on sama keemiline koostis kui plastõlil?


See oli veel lühike vastus. Kui sa soovid paremini aru saada, miks see nii on, siis loe edasi.

 

Padjapüüri mõju juustele


Usu või ära usu, aga sinu padjapüür võib mõjutada nii sinu juuste kui ka naha välimust. Kui magad vaid ühe öö padjapüüriga, võib sellel olla väga väike mõju. Kuid kui magad sellel kuid või isegi aastaid, võib see imepisike efekt suureks paisuda ning mängida suurt rolli sinu juuste tervise osas.

Pole ime, et puuvillased padjapüürid ei ole oma loomulike omaduste tõttu juuste või nahahoolduse osas just parim lahendus - need imavad juustest ja nahast niiskust, vorbivad juustesse pusasid ja jätavad hommikul näole ning nahale jäljed (hea une jäljed).

Kui tahad teada puuvillaste padjapüüride mõju sinu nahale, anna teada ning kirjutan ka sellest täpsemalt.


Oled otsustanud investeerida padjapüüri, mis mõjub paremini sinu nahale ja juustele? Aga endiselt oled kahevahel, kas siid või satiin/satään? Siis soovitan ma sul edasi lugeda.


Esiteks - mis on siid?


Enne, kui saame hakata otsustama, kumb materjal on su juustele parem, peame mõistma mõlema materjali erinevusi. Ja erinevuste mõistmiseks peame mõistma igat materjali eraldi.


Siid on looduslik valguline kiud, mida saadakse siidiliblika vastse kookoni lahtikerimisel. Siidiliblika röövikud e. siidiussid valmistavad siidiniidist kookoni, milles nukkuvad. Kookoni niit on lahtiharutatav ja seda kasutatakse siidiriide valmistamiseks.


Loodusliku siidi saamisel on keemiline töötlemine minimaalne. Tegu on täiesti loodusliku materjaliga, mis tuleneb läbi looduslike protsesside, mille lõpptoodanguks on siidikiud.


Teiseks - mis on satiin/satään?


Satiin on kangatüüp, mis on valmistatud polümeeridest, mis muudab selle hinna taskukohaseks ja sobib masstoodanguks. Satiin võiks olla siidist valmistatud, muutuks see kokkuvõttes mitmeid kordi kallimaks. Seega on tavapärasem, et satiini valmistatakse siidi asemel polümeridest.


Siidi vs satiini eelised


Nii siid kui ka satiin vähendavad juustes pusasid, mis on positiivne, sest sellega on ka juukseotsad vähem lõhenenud ning juuksed katkevad vähem. Kahjuks sellega satiini eelised lõppevad samas kui siidil on neid veel.


Looduslikust siidist padjapüürid on justkui soojusisolaatorid, mis aitavad suvel püüri jahedamana ning talvel soojemana hoida.


Samuti on siid ka hüpoallergeeniline ja vastupidav hallitusele, seenele, tolmulestadele, mis su juukseid võivad kahjustada.


Kokkuvõtteks - kumb on juustele parem, kas siid või satiin?


Juuste ja naha jaoks on 100% kasulikum siid kui et polüestrist valmistatud satiin. Just sellepärast, et tal on oma loomulike omaduste ja päritolu tõttu sinu juustele ja nahale väga palju kasulikkust.

Siid on valmistatud proteenfilamentkiust, mille peamine eesmärk on siidiussi kaitsmine bakterite ja lestade eest, mis võivad siidiussi tema arengufaasis kahjustada. Seega on siidil looduslikud kaitseomadused, mis pakuvad sinu juustele ja nahale veelgi kaitset!


Satiin võib oma sileduse tõttu pakkuda samuti ka eeliseid, kuid siid pakub oma looduslike omadustega rohkem väärtust ja kasulikkust.


Kas soovid teada 13 siidist padjapüüri kasulikku omadust? Siis näeme juba järgmisel korral!


-SBP

618 views0 comments
bottom of page